Založ si blog

Keď sa darí Amerike, darí sa aj Pellegrínimu. . .

 

najmä od momentu, keď pra-ryba zhltla Jonáša aj s traktorom, aby ho vypľula na Zlatých pieskoch,… nie preto, aby sa Jonáš kajal, lež preto, aby sa stal hovorcom nového náboženstva.

Boh nového náboženstva je progresívny zbrojár. Jeho najbližším asistentom je bankár, čo na oltár vojny obetuje dôchodkové fondy a s nimi aj naše právo dýchať.  Dôstojnosť je glaciálna kategória, ktorú si pamätajú dinosaury. Hlas je žuvačka v „kresťanskom“ výťahu „Vojna“. Preto si vážme dinosaurov, dinosaury sú milé veci, pokiaľ neopustia priestor police, či detskej izby.

Nie dinosaury, ale bomby NATO zmenili Donbas na Jurský park. Momentka zo včera… Zasiahnutý tank, tri spálené telá, -zrkadlový obraz z Odesy 2014. A to sa ešte nič nezačalo…

Nehovoríme o tom, prikrmujeme ho, dúfame, že nás Jurský park obíde ako búrkový mrak. Mlčali sme pri ňom v Iraku, v Sýrii a v Afganistane a teraz sa nám vracia ako bumerang.

Áno, aj Smer má na tom svoj podiel viny. Dlho ho nevedel definovať,… teraz to už vie. Smer si našiel Roberta Fica a ten tvrdí, že svet má štyri svetové strany a že je proti dodávkam zbraní na eskaláciu občianskej vojny na Ukrajine,

pretože tuší, že

oko nevidelo, ucho nepočulo, čo chystá nám

 

Sliač.

Trikrát som si prezrel volebný zoznam. . .

21.09.2023

Stranu po strane, meno po mene, hľadajúc alternatívu pre Slovensko. Alternatívu k totalitným praktikám počas pandémie, alternatívu k potláčaniu slobody slova, alternatívu k vojne, ktorej sme súčasťou. Nemusíte byť Sara Vagenknechtová, aby ste pochopili, čo za tým je, že sme spadli zo sociálnej Eifelovky do Bidenovej zemľanky. Bola to už odstavená ruská ropa a [...]

Mátožné hlavy rozcapené na celej obrazovke dokážu ovaliť,

22.08.2023

tých čo nie sú zamilovaní do Drang nach Osten. Pre stratené hlavy je formát veľkosti nechta na malíčku až-až. Primerané by boli piknidy za nechtom… A komu sa to máli, nech si to otvorí. Nech si otvorí ten tektonický zlom, čo ostal pod Čarnogurského mostom.

Budú sa vás pýtať pán Ódor, „čo je v tej fľaši vína za 99 Ojrő, “ keď samotná fľaša stojí 49. . .

29.07.2023

Budú sa vás pýtať, „kam zmizli miliardy z II. piliera.“ Ako im odpoviete? Grafom, z ktorého sa dá vyčítať, že ľudský život je na zhodnotenie Pengő krátky? Čím sa majú obrniť „sporitelia“? Trpezlivosťou až za hrob? A zrejme nie za jeden… Robert Fico označil II. pilier za podvod na občanoch, ktorý funguje podľa schémy: Superbohatý správca, [...]

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Fukušima

Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a ČR

22.09.2023 17:44

Vypúšťanie 1,34 milióna ton upravenej rádioaktívnej vody do Tichého oceánu sa začalo v auguste, viac ako 12 rokov po jadrovej havárii.

Marine Le Penová

Parížska prokuratúra žiada postaviť Le Penovú pred súd za spreneveru peňazí

22.09.2023 17:16

Hrozí jej desaťročný trest odňatia slobody, pokuta milión eur aj zákaz zastávať verejnú funkciu na desať rokov.

Nemecká šéfka diplomacie Annalena Baerbocková

Pokrytectvo? Zelená ministerka jazdila v USA autobusom. Za ňou letel prázdny tryskáč

22.09.2023 16:45

Vodu káže a víno pije. Nemecká šéfka diplomacie Annalena Baerbocková čelí po návšteve USA kritike.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 45564x
Priemerná čítanosť článkov: 7594x

Autor blogu

Kategórie