Založ si blog

Prišli sme, videli sme a ona padla. . . !

Na takéto výrazové prostriedky nemá ani Bonno aj keby ho výbor pre udeľovanie Nobelovej ceny podplatil:

 

niektorí rezolútni / a porezolútni / t.j. porúbo a polámolútni / posekolútni / poštiepoľútni / popíľo a popáľolútni / pokrivo zamazo a pošpinoľútni / rozlaďolútni / a najradšej zahrabo zakapo a zákazoľútni / a všetkým / z hlavy a z pamäti / a celkom zo sveta / vymazolútni

 

Text napísal Ján Ondruš pred štyridsiatimi rokmi v prestávke medzi dvoma pivami tuzemskej značky. Neznesiteľné na ňom je, že je nadčasový a súčasnú dobu vystihuje oveľa viac, než tú, ktorú sme ohrdli.

Aké slová – Zlomky by sme dosekali do čiernej žuly dnes? Napadá mi:

 

dajlámolútni / oddaj poddaj a zapredajlámolútni / raketolútni až poraketolútni / a celkom zo sveta vykapolútni

 

Pokúsme sa napodobniť postup tvorby Jána Ondruša a klonujme pomerne slušné slovo: “kloaka”

Somaklonálna variabilita vygenerovala tieto slová:

 

kloakomeeting / kloakolobbing / kloakotrolling / kloakocvoking / kloakozombing / kloakojumping / kloakotrumping / a teda KLOAKONDAJK

 

Kloakomeeting fičí pod názvom: “Globsec” už nekonečne dlho. Dvojičky, “kloakozombing a kloakocvoking” sa okotili počas volebnej noci a boli vyvrhnuté na svet z kloaky pána Beránka, tesne po tom, čo sa mu stala aura a pochopil, že:

“Prišli sme, videli sme a ona padla!”

No pán sa otriasol, nasadil si blond parochňu a zhnusený výraz. Prstami ľavej ruky si stlačil nos… Cez slučku ľavej ruky prepchal rameno pravej a neustále vykrikoval:

 

“mejk-emèrika-grejt-egein! mejk-emèrika-grejt-egein!”*

 

Potom sa z hĺbky nadýchol a s bravúrou sebe vlastnou okydal 50 miliónov Američanov, ktorí túžia platiť 15% daň, sú hrdí na svoju bielu rasu a odmietli preemptívny establišment! Clinton bola takou jasnou favoritkou, že výsledok volieb sa rovnal Impíčmentu! Prvýkrát dejinách USA, EQ porazil IQ! (našťastie EQ a IQ nie sú spojené nádoby, a preto volič s vysokým EQ nie je implicitne hlupák!)

Beránkov establišment však neprehral, hoci mu EQ zjavne chýba. Smeje sa popod fúzy a mľaskajúc prelieva “svoje” kmeňové akcie inam. A že sa navoňanej zdochline z NYSE darí, nie je tajomstvom. Akoby ju pokropil živou vodou sám Sörös!

Jednopercentní” majitelia kmeňových akcií neprehrávajú.

 

Tento blog (koláž) bude mať pokračovanie. S pozdravom: hhhorec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Moja najmilovanejšia

28.12.2016

moja najmilovanejšia chcela odjakživa umrieť v spánku a... podarilo sa jej to! až na to že to nebol spánok ale kóma... keď som ju naposledy videl na ÁRE v burke konajúca Košičanka mi viac »

Večný sen

17.12.2016

národ mrel, národ drel národ sníval svoj večný sen aby mu narástli ešte jedny ruky ale nenarástli... namiesto nich mu narástlo dvanásť kolosálnych sekier viditeľných na nebi vodne viac »

Milión sviečok za naše Slovensko

16.11.2016

Slovenský spisovateľ Dominik Tatarka kdesi spomína, že medzi jeho najsilnejšie, základné životné zážitky patrí jedno pražské ráno roku tridsaťosem, keď občania mesta, stojac na chodníkoch, viac »

Uber, lietajúci taxík

Uber chce o tri roky predstaviť lietajúci taxík

25.04.2017 22:30

Americký prevádzkovateľ alternatívnej taxislužby Uber Technologies chystá lietajúci taxík. Predstaviť ho chce v roku 2020.

váhy, súd

Viedenský súd odsúdil Slováka za krádež v byte lyžiarky Rieschovej

25.04.2017 20:15

Na tri roky za mreže poslal súd vo Viedni Slováka, ktorý sa vlámal do bytu nemeckej lyžiarky, trojnásobnej olympijskej šampiónky Marie Höflovej-Rieschovej.

trump, sýria

Trump odsúdil popieračov holokaustu a vyhlásil vojnu antisemitizmu

25.04.2017 20:08

Americký prezident Donald Trump odsúdil tých, ktorí popierajú vyvraždenie šiestich miliónov židov nacistami počas druhej svetovej vojny.

parlament, nrsr,

Obálková vojna v parlamente

25.04.2017 20:00

Zákonodarci sa prú o to, či kvôli ich bezpečnosti majú vybratí zamestnanci Národnej rady kontrolovať a otvárať listy, ktoré im tam posiela verejnosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 18980x
Priemerná čítanosť článkov: 791x

Autor blogu