Založ si blog

Prišli sme, videli sme a ona padla. . . !

Na takéto výrazové prostriedky nemá ani Bonno aj keby ho výbor pre udeľovanie Nobelovej ceny podplatil:

 

niektorí rezolútni / a porezolútni / t.j. porúbo a polámolútni / posekolútni / poštiepoľútni / popíľo a popáľolútni / pokrivo zamazo a pošpinoľútni / rozlaďolútni / a najradšej zahrabo zakapo a zákazoľútni / a všetkým / z hlavy a z pamäti / a celkom zo sveta / vymazolútni

 

Text napísal Ján Ondruš pred štyridsiatimi rokmi v prestávke medzi dvoma pivami tuzemskej značky. Neznesiteľné na ňom je, že je nadčasový a súčasnú dobu vystihuje oveľa viac, než tú, ktorú sme ohrdli.

Aké slová – Zlomky by sme dosekali do čiernej žuly dnes? Napadá mi:

 

dajlámolútni / oddaj poddaj a zapredajlámolútni / raketolútni až poraketolútni / a celkom zo sveta vykapolútni

 

Pokúsme sa napodobniť postup tvorby Jána Ondruša a klonujme pomerne slušné slovo: “kloaka”

Somaklonálna variabilita vygenerovala tieto slová:

 

kloakomeeting / kloakolobbing / kloakotrolling / kloakocvoking / kloakozombing / kloakojumping / kloakotrumping / a teda KLOAKONDAJK

 

Kloakomeeting fičí pod názvom: “Globsec” už nekonečne dlho. Dvojičky, “kloakozombing a kloakocvoking” sa okotili počas volebnej noci a boli vyvrhnuté na svet z kloaky pána Beránka, tesne po tom, čo sa mu stala aura a pochopil, že:

“Prišli sme, videli sme a ona padla!”

No pán sa otriasol, nasadil si blond parochňu a zhnusený výraz. Prstami ľavej ruky si stlačil nos… Cez slučku ľavej ruky prepchal rameno pravej a neustále vykrikoval:

 

“mejk-emèrika-grejt-egein! mejk-emèrika-grejt-egein!”*

 

Potom sa z hĺbky nadýchol a s bravúrou sebe vlastnou okydal 50 miliónov Američanov, ktorí túžia platiť 15% daň, sú hrdí na svoju bielu rasu a odmietli preemptívny establišment! Clinton bola takou jasnou favoritkou, že výsledok volieb sa rovnal Impíčmentu! Prvýkrát dejinách USA, EQ porazil IQ! (našťastie EQ a IQ nie sú spojené nádoby, a preto volič s vysokým EQ nie je implicitne hlupák!)

Beránkov establišment však neprehral, hoci mu EQ zjavne chýba. Smeje sa popod fúzy a mľaskajúc prelieva “svoje” kmeňové akcie inam. A že sa navoňanej zdochline z NYSE darí, nie je tajomstvom. Akoby ju pokropil živou vodou sám Sörös!

Jednopercentní” majitelia kmeňových akcií neprehrávajú.

 

Tento blog (koláž) bude mať pokračovanie. S pozdravom: hhhorec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Moja najmilovanejšia

28.12.2016

moja najmilovanejšia chcela odjakživa umrieť v spánku a... podarilo sa jej to! až na to že to nebol spánok ale kóma... keď som ju naposledy videl na ÁRE v burke konajúca Košičanka mi viac »

Večný sen

17.12.2016

národ mrel, národ drel národ sníval svoj večný sen aby mu narástli ešte jedny ruky ale nenarástli... namiesto nich mu narástlo dvanásť kolosálnych sekier viditeľných na nebi vodne viac »

Milión sviečok za naše Slovensko

16.11.2016

Slovenský spisovateľ Dominik Tatarka kdesi spomína, že medzi jeho najsilnejšie, základné životné zážitky patrí jedno pražské ráno roku tridsaťosem, keď občania mesta, stojac na chodníkoch, viac »

Anders Behring Breivik

Odvolací proces s Breivikom sa skončil

18.01.2017 20:28

Odvolací proces s nórskym masovým vrahom Andersom Behringom Breivikom v kauze údajného porušovania jeho práv vo väzení sa v stredu skončil.

euro, eurozóna, peniaze, graf

Nobelista Stiglitz varuje Európu pred americkým scenárom

18.01.2017 19:29

Americký nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Joseph Stiglitz kritizoval plány Britov na opustenie EÚ a varoval Európu pred vývojom ako v USA.

Autobus, nástup, cesta, zamestnanie

Minimálna mzda v Rakúsku platí aj pre cestných dopravcov

18.01.2017 19:14

Rakúsko začiatkom tohto roka zaviedlo zmeny v zákone o minimálnej mzde, platia aj pre cestných dopravcov zvonka.

Donald Trump

Trump bude používať Twitter aj ako prezident, dôvodom sú vraj médiá

18.01.2017 17:11

Nastupujúci americký prezident Donald Trump chce svet zásobovať pravidelným prísunom twitterových oznámení a reakcií aj potom, čo sa v piatok ujme úradu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 15956x
Priemerná čítanosť článkov: 665x

Autor blogu