Založ si blog

Prišli sme, videli sme a ona padla. . . !

Na takéto výrazové prostriedky nemá ani Bonno aj keby ho výbor pre udeľovanie Nobelovej ceny podplatil:

 

niektorí rezolútni / a porezolútni / t.j. porúbo a polámolútni / posekolútni / poštiepoľútni / popíľo a popáľolútni / pokrivo zamazo a pošpinoľútni / rozlaďolútni / a najradšej zahrabo zakapo a zákazoľútni / a všetkým / z hlavy a z pamäti / a celkom zo sveta / vymazolútni

 

Text napísal Ján Ondruš pred štyridsiatimi rokmi v prestávke medzi dvoma pivami tuzemskej značky. Neznesiteľné na ňom je, že je nadčasový a súčasnú dobu vystihuje oveľa viac, než tú, ktorú sme ohrdli.

Aké slová – Zlomky by sme dosekali do čiernej žuly dnes? Napadá mi:

 

dajlámolútni / oddaj poddaj a zapredajlámolútni / raketolútni až poraketolútni / a celkom zo sveta vykapolútni

 

Pokúsme sa napodobniť postup tvorby Jána Ondruša a klonujme pomerne slušné slovo: “kloaka”

Somaklonálna variabilita vygenerovala tieto slová:

 

kloakomeeting / kloakolobbing / kloakotrolling / kloakocvoking / kloakozombing / kloakojumping / kloakotrumping / a teda KLOAKONDAJK

 

Kloakomeeting fičí pod názvom: “Globsec” už nekonečne dlho. Dvojičky, “kloakozombing a kloakocvoking” sa okotili počas volebnej noci a boli vyvrhnuté na svet z kloaky pána Beránka, tesne po tom, čo sa mu stala aura a pochopil, že:

“Prišli sme, videli sme a ona padla!”

No pán sa otriasol, nasadil si blond parochňu a zhnusený výraz. Prstami ľavej ruky si stlačil nos… Cez slučku ľavej ruky prepchal rameno pravej a neustále vykrikoval:

 

“mejk-emèrika-grejt-egein! mejk-emèrika-grejt-egein!”*

 

Potom sa z hĺbky nadýchol a s bravúrou sebe vlastnou okydal 50 miliónov Američanov, ktorí túžia platiť 15% daň, sú hrdí na svoju bielu rasu a odmietli preemptívny establišment! Clinton bola takou jasnou favoritkou, že výsledok volieb sa rovnal Impíčmentu! Prvýkrát dejinách USA, EQ porazil IQ! (našťastie EQ a IQ nie sú spojené nádoby, a preto volič s vysokým EQ nie je implicitne hlupák!)

Beránkov establišment však neprehral, hoci mu EQ zjavne chýba. Smeje sa popod fúzy a mľaskajúc prelieva “svoje” kmeňové akcie inam. A že sa navoňanej zdochline z NYSE darí, nie je tajomstvom. Akoby ju pokropil živou vodou sám Sörös!

Jednopercentní” majitelia kmeňových akcií neprehrávajú.

 

Tento blog (koláž) bude mať pokračovanie. S pozdravom: hhhorec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

27.05.2017

neodmysliteľnou súčasťou najvyššej a najčapatejšej krivky pána Raussa od ktorej by sa nedištancoval žiaden Schindler či Róm! a z ktorej je nad 1000 Sĺnc jasnejšie že nie všetky ľudské viac »

Večný sen

17.12.2016

národ mrel, národ drel národ sníval svoj večný sen aby mu narástli ešte jedny ruky ale nenarástli... namiesto nich mu narástlo dvanásť kolosálnych sekier viditeľných na nebi vodne viac »

Milión sviečok za naše Slovensko

16.11.2016

Slovenský spisovateľ Dominik Tatarka kdesi spomína, že medzi jeho najsilnejšie, základné životné zážitky patrí jedno pražské ráno roku tridsaťosem, keď občania mesta, stojac na chodníkoch, viac »

GLOBSEC, Miroslav Lajčík

GLOBSEC: Lajčákovi chýba platforma na pragmatickú debatu s Ruskom

27.05.2017 20:43, aktualizované: 21:16

Otvorená komunikácia s Ruskom aj o témach vyvolávajúcich rozdielne názory je dôležitá, tvrdí slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

G7, protest

Talianska polícia použila slzotvorný plyn proti demonštrantom k summitu G7

27.05.2017 20:08

Talianska polícia v meste Giardini Naxos na talianskom ostrove Sicília použila slzotvorný plyn proti demonštrantom z radov anarchistov, komunistov a antiglobalistov.

evakuácia, Houston, nemocnica, Bena Tauba, streľba, ľudia, pacienti

Hrozba v londýnskom divadle Old Vic Theatre bola falošná

27.05.2017 18:29, aktualizované: 18:49

Britská polícia v sobotu pre nešpecifikovanú bezpečnostnú hrozbu nariadila evakuáciu návštevníkov divadla. Pri prehliadke objektu však polícia neobjavila nič podozrivé.

Rodrigo Duterte

Filipínska vláda zrušila mierové rokovania s povstalcami

27.05.2017 17:38

Filipínska vláda v sobotu zrušila ďalšie plánované mierové rozhovory s komunistickými povstalcami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 19459x
Priemerná čítanosť článkov: 811x

Autor blogu